بهترین برند های دستگاه حضور و غیاب

معمولاً وقتی که برای خرید یک محصول به بازار می‌رویم، علاوه بر اینکه به ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب توجه داریم، سعی می‌کنیم بهترین برند های موجود در بازار را انتخاب کنیم. به همین دلیل آشنایی با بهترین برند های دستگاه حضور و غیاب برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. معیار انتخاب بهترین برند در سطح بازار متفاوت است و شاید شما در مطالب دیگر با معیارهای متفاوت‌تری نسبت به ما مواجه شوید
ما در گروه زمان پرداز با توجه به سابقه خود در کار با انواع دستگاه های حضور و غیاب، چند معیار مشخص برای بررسی این دستگاه‌ها در نظر گرفته‌ایم که ابتدا آنها را معرفی می‌کنیم. سپس معروف ‌ترین و برترین برند های دستگاه حضور و غیاب در بازار را معرفی خواهیم کرد. مقاله راهنمای جامع انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب می تواند به شما در خرید دستگاه کمک کند.
شرکت زمان پرداز با تولید و پشتکار خود برای خدمت رسانی به مردم و جهت ارتقا در این زمینه، به ساخت و تولید این دستگاه پرداخته است. جهت اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید.
در ادامه به معرفی چند نمونه از برند های دستگاه حضور و غیاب خارجی و ایرانی می پردازیم.

دستگاه حضور و غیاب K14

دستگاه حضور و غیاب K14 از پیشرفته ترین و جدیدترین تکنولوژی برای شناسایی اثر انگشت برخوردار است. علاوه بر اثر انگشت دارای قابلیت کارت خوان بدون تماس نیز می باشد. این ویژگی بنا به سلیقه مدیر می توان برای هر پرسنل از هر کدام به دلخواه استفاده نمود. شایان ذکر است سنسور ثبت اثر انگشت این دستگاه حضور و غیاب از جنس نوری، ضد تقلب و ضد خش است.همچنین این دستگاه دارای محافظ سنسور نیز می باشد. دقت سنسور دستگاه قابل تغییر می باشد و شما می توانید دقت آن را کمتر و یا بیشتر نمایید.

 

دستگاه حضور و غیاب UFace 302

دستگاه حضور و غیاب UFace 302 ، کامل ترین و بهترین دستگاه شرکت zkteco می باشد. این دستگاه مولتی بیومتریک بوده و از قابلیت کنترل دسترسی برخوردار است. دستگاه حضور و غیاب UFace 302 از قابلیت ثبت 3000 چهره ، 4000 اثر انگشت و 10000 کارت پشتیبانی می کند. این دستگاه مجهز به جدیدترین پلتفرم سخت افزاری و الگوریتم شرکت ZKTeco است که رابط کاربری جدید و کاربر پسندی را در اختیار مشتریان قرار می دهد و تجربه کاربری روان را برای آنها به ارمغان می آورد.

 

دلیل نیاز به انتخاب بهترین برند دستگاه حضور و غیاب چیست؟

مانند سایر تجهیزات الکترونیکی دستگاه های حضور و غیاب نیز توسط برند های متعددی در بازارهای بین المللی عرضه شده اند که تعدادی از آن ها جزو برند های اروپایی، آمریکایی و اخیرا در دو دهه گذشته نیز بسیاری از آن ها متعلق به برند های آسیایی بوده اند.

قابلیت ها و یا عملکرد مناسب تجهیزات الکترونیکی برای بسیاری از خریداران اهمیت زیادی دارد و برای همین همواره تلاش می کنند تا بهترین محصولات را از بازار خریداری کنند تا بتوانند با اطمینان بیشتر و برای مدت طولانی تری از آن ها در کاربردهای مدنظر خود استفاده کنند.

با توجه به نیاز به خرید بهترین برند های عرضه کننده این محصولات، به طور کلی 4 عامل هستند که در هنگام تصمیم گیری برای خریداران مهم می باشند که در ادامه به طور خلاصه برای شما شرح داده شده اند:

  1. طول عمر مفید دستگاه حضور و غیاب

قابلیت اطمینان استفاده از یک دستگاه حضور و غیاب برای استفاده مدت طولانی یکی از عواملی است که می تواند محصولات یک برند را به بهترین محصولات موجود در بازار برای خرید تبدیل کند.

  1. کیفیت دستگاه حضور و غیاب

کیفیت دستگاه حضور و غیاب یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند حتی باعث افزایش طول عمر دستگاه (که در بخش قبل به آن اشاره شد) گردیده و امکان استفاده از آن را برای مدت طولانی تری فراهم کند. البته کیفیت یک دستگاه حضور و غیاب را از چند جنبه می توان مورد بررسی قرار داد.

این بررسی ها با توجه به امکانات و قابلیت های این محصولات نیز صورت می پذیرد. برای مثال یکی از فاکتورهای کیفی در دستگاه های مورد استفاده برای کنترل و ثبت ورود و خروج کارکنان کیفیت تصاویر گرفته شده توسط دستگاه می باشد که از آن با نام کیفیت اسکن تصاویر نیز یاد می شود.

کیفیت ثبت تصاویر در یک دستگاه حضور و غیاب تا حد زیادی وابسته به کیفیت دوربین خواهد بود. با این وجود الگوریتم های مورد استفاده در دستگاه نیز نقش تعیین کننده ای در کیفیت تصاویر ضبط شده خواهند داشت.

علاوه بر این، در صورت نیاز به کنترل ورود و خروج کارکنان با استفاده از اثر انگشت و یا کارت های تردد فاکتورهای دیگری هستند که با استفاده از آن ها می توان به کیفیت دستگاه مورد استفاده پی برد (خوشبختانه در حال حاضر برترین برند های عرضه شده در بازار ایران این ویژگی ها را دارند).

  1. امنیت دستگاه حضور و غیاب

تعدادی از موسسات و شرکت ها هستند که در حوزه های خاص فعالیت می کنند و برای همین اهمیت ویژه ای برای امنیت داده های ثبت شده توسط دستگاه های حضور و غیاب قائل هستند.

به همین دلیل امنیت داده های مرتبط با ورود و خروج کارکنان از عوامل موثر برای انتخاب محصولات یک برند خاص برای کنترل ورود و خروج پرسنل برای این شرکت ها و ارگان های حساس می باشد.

  1. قیمت دستگاه حضور و غیاب

در نهایت یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید هر محصولی قیمت آن است که هر چه کمتر باشد تمایل خریداران برای انتخاب آن محصول بیشتر خواهد شد. با این وجود در هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب توجه داشته باشید که فاکتورهای ذکر شده در بالا را نادیده نگیرید. زیرا که در بلندمدت می تواند هزینه های بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

چه فاکتورهایی در تعیین برترین برند های دستگاه حضور و غیاب نقش دارند

طبیعتاً وقتی بحث ما در مورد دستگاه حضور و غیاب است، یعنی دستگاهی که اطلاعات را می‌گیرد، آنالیز می‌کند و با توجه به آنها پاسخ می‌دهد. اگر دستگاه تولیدی یک برند بتواند این مراحل را به شکل مناسب انجام دهد، می‌توان آن را در بین برترین برند های دستگاه حضور و غیاب قرار داد. معیارهای مورد نظر ما ۴ مورد هستند:

کیفیت اسکن تصاویر: این موضوع به دوربین به کار رفته در دستگاه و همچنین الگوریتم استفاده شده در نرم افزار دستگاه حضور و غیاب بستگی دارد. هرچه کیفیت این دو مورد بالاتر باشد، کیفیت اطلاعات دریافتی بالاتر خواهد بود و دقت دستگاه بهتر است.

سرعت در پردازش: این مورد برای شرکت‌هایی که تعداد پرسنل بالایی دارند مناسب است و برای آنها سرعت در پردازش و انجام حضور و غیاب بسیار اهمیت دارد. این قابلیت به نرم افزار دستگاه و روش‌های اسکن مشخصات هویتی بستگی دارد.

تعداد خطا در اسکن و کنترل تردد: تعداد خطا در اسکن و   کنترل تردد  به یک یا چند بخش خاص بستگی ندارد و در واقع عملکرد کلی دستگاه حضور و غیاب را می‌سنجد. اگر یک برند توانسته باشد که الگوریتم مناسبی برای دستگاه خود تعریف کند و از سیستم ورودی و خروجی مناسبی استفاده کرده باشد، بدون شک در بین برند های معتبر سیستم حضور غیاب قرار می‌گیرد.

کلام آخر

در این مطلب در مورد بهترین برند های دستگاه حضور و غیاب پرداختیم. شما می توانید برای اطلاع از مزایا و معایب دستگاه حضور و غیاب به این مقاله دیگر سایت مراجعه کنید.

سبد خرید
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من