بهترین دستگاه حضور و غیاب برای اصناف مختلف چیست؟

بهترین دستگاه حضور و غیاب چیست؟ اگر شما مدیر یک مجموعه کاری هستید، به طور حتم برای ایجاد نظم بین کارکنان و پیشرفت ساعاتی را جهت ورود و خروج کارکنان وضع کرده اید. هر کدام از کارکنان نیز پایان هر ماه متناسب با ساعات کار کرد خود و همچنین مرخصی ها، حقوقی دریافت می نمایند. اما نکته ای وجود دارد؛ آیا امکان انجام این کار ها به صورت دستی وجود دارد؟
پاسخ به این پرسش چندان سخت نیست. اما اگر تعداد کارکنان بالا برود، علاوه بر نیاز به ساعات طولانی جهت محاسبه حقوق کارکنان، این امر باید عاری از هرگونه اشتباه انسانی انجام شود تا کسی از حقوق دریافتی خود ناراضی نباشد. تکنولوژی سیستم های حضور و غیاب، همان وسیله ای است که به کمک مدیران در این بحث می آید. این تکنولوژی از یک دستگاه ساعت زنی و یک نرم افزار سیستمی تشکیل شده است.

اما در هر صورت، در بازار دستگاه هایی یافت می شوند که از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و یا پشتیبانی و همچنین نرم افزار سیستمی خوبی ندارند. البته شایان ذکر است که دستگاه های با کیفیت و همچنین با پشتیبانی و نرم افزار نیز در بازار یافت می شوند اما باز هم باید در انتخاب آنها دقت لازم را داشته باشید. با این تفاسیر، بهترین دستگاه حضور و غیاب چیست؟ خرید دستگاه های حضور و غیاب انواع مختلفی دارند.

تفاوت این انواع می تواند در نوع احراز هویت آنها، نوع ارتباطات شبکه آنها و همچنین رابط کاربری دستگاه های حضور و غیاب خلاصه شود. اما در هر صورت نمی توان با بررسی تمامی دستگاه های حضور و غیاب از نظر ظاهری، بیان شود که کدام دستگاه مناسب است. زیرا هر دستگاه برای یکسری مجموعه های خاص خود تولید شده است. پس بهترین پاسخ برای سوال اصلی ما، بررسی انواع شغل ها و تعیین بهترین دستگاه برای آن شغل می باشد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب برای سازمان ها

معمولا سازمان هایی که از تعداد پرسنل بالای 100 نفر برخوردارند، جزو سازمان های بزرگ به شمار می روند. از ویژگی های یک سازمان، می توان به وجود گروه های کاری مختلف به همراه شیفت های مخصوص به خود، وجود انواع مرخصی ها و ماموریت ها و همچنین مراجعات افراد به واحد های مختلف اداری اشاره کرد. اگر بخواهیم به طور دقیق تر برای هر کدام از ویژگی ها یک راه کار معرفی کنیم، بدین صورت خواهد بود؛ هنگام ورود و خروج، به طور حتم پشت دستگاه صف های طولانی شکل خواهد گرفت، به همین منظور بهتر است از دستگاه های تشخیص چهره استفاده شود. زیرا این دستگاه ها سرعت بسیار بالایی داشته و به منظور احراز هویت هر فرد فقط چند ثانیه لازم است.

در سازمان ها، به طور حتم گروه های کاری مختلف همچون نگهبانی، بایگانی و… وجود دارند. همچنین در بعضی سازمان ها، به منظور بهبود عملکرد با توجه به نتایج به دست آمده به مرور زمان، ممکن است افراد در بخش های مختلف جابجا شوند که این امری طبیعی می باشد. تحقق این امر مستلزم آن است که در نرم افزار حضور و غیاب، نه تنها امکان گروه بندی کارکنان را داشت باشد، بلکه بتوان یک فرد را در زمان نیاز، به گروه های کاری دیگر منتقل کرد.

دیگر مورد مهم در سازمان ها، اهمیت مرخصی ها و ماموریت های سازمانی می باشد. این امر خود باعث بالا رفتن گردش اطلاعات در یک نرم افزار حضور و غیاب و همچنین سیستم حضور و غیاب می شود. بنابراین بایستی امکان ثبت مرخصی و همچنین ماموریت های کاری نیز برای پرسنل داخل سیستم فراهم باشد.

همچنین در پایان هر ماه، مدیریت سازمان بایستی با توجه به ساعات کارکرد و مرخصی پرسنل خود، حقوق آنها را محاسبه کند. بنابراین نرم افزار حضور و غیاب باید از قابلیت محاسبه خودکار حقوق پرسنل با توجه به ساعات کارکرد و مرخصی ها باشد.

بنابراین اگر بخواهیم برای یک سازمان، یک سیستم حضور و غیاب ایده آل را پیشنهاد کنیم، دستگاه حضور و غیاب ZUF100 به همراه نرم افزار حضور و غیاب پیشرفته زمان پرداز، بهترین سیستم حضور و غیاب برای یک سازمان می باشد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب برای کارخانجات

کارخانجات اکثرا دارای کارکنان بالای 500 نفر می باشند. در کارخانجات هم مانند سازمان های بزرگ، هنگام ورود و یا خروج افراد، صف های طولانی پشت دستگاه بوجود می آید. این کارکنان معمولا از گروه های مختلفی تشکیل شده اند. گروه نگهبانی، گروه اداری، گروه کارگران، گروه مهندسان و… از جمله این گروه ها به شمار می آیند. همچنین یکی از عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شود، امکان تقلب در دستگاه های حضور و غیاب می باشد.

در مقاله “دستگاه حضور و غیاب خوب از کجا بخریم” به طور کامل در این مورد بحث شده است. اما اگر بخواهیم اینجا گریزی بر آن بحث بزنیم، گفتنی است که دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک از امکان تقلب بسیار پایینی برخوردارند. پس دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک یک گزینه عالی برای کارخانجات می باشند. همچنین بایستی امکان محاسبه حقوق و ویرایش دستی ساعات ورود و خروج داخل نرم افزار حضور و غیاب نیز فعال باشد.

با تمام این تفاسیر، خرید دستگاه حضور و غیاب ZUF202 به همراه نرم افزار حضور و غیاب پیشرفته زمان پرداز، بهترین انتخاب ممکن برای کارخانجات می باشد. البته ناگفته نماند که اکثرا کارخانجات از سالن ها و سوله های مختلفی ایجاد شده اند و هر بخش کارکنان مخصوص به خود را داراست. پس در این صورت برای هر بخش، بهترین دستگاه، دستگاه حضور و غیاب ZUF100 می باشد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب برای دانشگاه ها

در دانشگاه ها همانند دیگر مشاغل، مدیریت منابع انسانی امری بسیار مهم به شمار می رود. معمولا در دانشگاه های بزرگ، وجود چندین دانشکده، مدیریت منابع انسانی را بسیار سخت کرده است. همچنین در دانشگاه ها، گروه های کاری مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال هیئت مدیره دانشگاه، بخش حراست، کادر استادان و همچنین بخش غذا خوری و سلف دانشگاه نیز بخش های مختلف یک دانشگاه به حساب می آیند. پس بهترین راه کار ممکن، انتخاب یک دستگاه برای هر دانشکده و هر کدام از بخش های بزرگ مانند حراست می باشد. بهترین دستگاه حضور و غیاب برای دانشگاه ها، دستگاه حضور و غیاب ZUF200 به همراه نرم افزار پیشرفته حضور و غیاب زمان پرداز می باشد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب برای بیمارستان ها

بدون شک در بیمارستان ها، کنترل ورود و خروج پرسنل یکی از پیچیده ترین مسائل می باشد. وجود شیفت های مختلف و پیچیده ای مانند اورژانس، پراکندگی مکانی به همراه ورود و خروج نامنظم پرسنل این پیچیدگی را تشدید می نماید. پس بایستی دست کم، نرم افزار حضور و غیاب بیمارستان عمده امکانات را داشته باشد. در صورت تصمیم به قرار دادن چند دستگاه حضور و غیاب در هر بخش، بهترین دستگاه حضور و غیاب، دستگاه حضور و غیاب ZUF200 به همراه نرم افزار حضور و غیاب پیشرفته زمان پرداز می باشد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب برای مجموعه های ورزشی

ابتدا باید مشخص گردد که یک مجموعه ورزشی تنها شامل یک بخش است یا شامل بخش ها و سالن های مختلفی می باشد. به عنوان مثال یک باشگاه ورزشی تنها دارای یک بخش بوده و تنها به یک دستگاه نیاز دارد. اما در مجموعه های ورزشی بزرگ که از بخش های متنوعی تشکیل شده اند، برای هر بخش به یک دستگاه نیاز است. در حالت کلی، یک بخش ورزشی از دو یا سه گروه افراد تشکیل شده است.

گروه اول، کارکنان بخش می باشند. افرادی که به منظور مدیریت و یا مربی باشگاه در نظر گرفته شده اند.
گروه دوم، گروه ورزشکاران می باشند. این افراد بایستی به طور دیگری داخل سیستم ثبت شوند. اگر بخواهیم به طور دقیق تری توضیح دهیم، کارکنان و پرسنل با توجه به ساعات حضور و مرخصی های یک ماه، حقوق دریافت می نمایند. اما ورزشکاران باشگاه، باید متناسب با شارژ ماهانه خود، در باشگاه حضور داشته باشند.

گروه سوم شامل کارکنان بوفه، ماساژور ها و این قبیل افراد می باشند. گروه چهارمی که مختص مجموعه های بزرگ می باشد، کادر مدیریت مجموعه ورزشی می باشد. بهترین نوع ثبت تردد برای باشگاه ها و مجموعه های ورزشی، دستگاه های حضور غیاب تشخیص چهره می باشد.

اما به دلیل بالا بودن تعداد افراد و همچنین بالا بودن قیمت این دستگاه ها، ما به شما دستگاه های حضور و غیاب کارتی را پیشنهاد می دهیم. این دستگاه ها قیمت به صرفه تری نسبت به دستگاه های تشخیص چهره دارند و همچنین از ظرفیت ثبت کارت بالایی برخوردارند. بنابراین، بهترین دستگاه حضور و غیاب برای باشگاه ها، دستگاه حضور و غیاب ZUA200 به همراه نرم افزار باشگاهی زمان پرداز می باشد.

ناگفته نماند که راه کار دیگری نیز برای مجموعه های ورزشی پیشنهاد می شود. دستگاه کارت خوان اکسترنال، پیشنهاد ما به باشگاه های ورزشی می باشد. این کارت خوان اکسترنال با اتصال به سیستم و ارتباط با نرم افزار باشگاهی زمان پرداز، دیگر نیازی به دستگاه حضور و غیاب نخواهد داشت و شما می توانید با صرف هزینه کمتری، باشگاه خود را از این تکنولوژی بهرمند نمایید.

بهترین دستگاه حضور و غیاب چیست؟

تا اینجا تمامی شغل هایی که ممکن است روزی نیاز به یک سیستم حضور و غیاب را حس کنند، بررسی کردیم. هم چنین در مقاله ی راهنمای خرید دستگاه ساعت زن نیز نکات لازم را گفتیم. به طور کلی، دستگاه هایی که بیشترین طرفدار را در میان دستگاه های حضور و غیاب زمان پرداز دارند، دستگاه حضور و غیاب ZUA200 و دستگاه حضور و غیاب ZUF100 می باشند. این دستگاه ها توانسته اند سهم بیشتری از نظر دارندگان دستگاه های حضور و غیاب را به خود اختصاص دهند.

سبد خرید
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من