دستگاه حضور و غیاب ارزان و با کیفیت

دوست عزیزی که وارد این صفحه شدید، به احتمال زیاد به دنبال خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان و باکیفیت هستید. ما هم اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم که ارزان‌ترین دستگاه حضور و غیاب را با بهترین عملکرد خریداری کنید. اگر دنبال خرید یک سیستم با کیفیت و ارزان هستید این نوشته را تا انتها دنبال کنید، چرا که علاوه بر ارائه راهکارهای مرتبط با این موضوع، دستگاه‌ های حضور و غیاب ارزان را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

محدوده قیمت دستگاه‌های ثبت تردد

قیمت دستگاه‌های ثبت تردد به شدت وابسته به نرخ ارز است. بیشتر دستگاه‌های ساعت‌زنی موجود در بازار ایران، وارداتی هستند که توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شوند. حتی تولید کنندگان داخلی نیز قطعات اصلی را وارد کره و سپس آنها را مونتاژ می‌کنند. بنابراین با افزایش بی‌رویه نرخ ارز در سال‌های گذشته، شاهد سیر صعودی قیمت سیستم‌های حضورغیاب نیز بوده‌ایم. دستگاه‌های ثبت تردد را از لحاظ قیمت به 3 دسته اصلی می‌توان تقسیم نمود :

1. گران :

این محصولات علیرغم کیفیت مناسب، دارای قیمت بسیار بالایی (20 الی 50 میلیون تومان) هستند. از این رو گزینه مناسبی برای خریداران سیستم ارزان قیمت نیستند. دستگاه‌های شرکت‌های سوپریما و ویردی در این رده قرار دارند.

2.متوسط :

برخی از شرکت‌ها مانند شرکت‌های ZKTeco ، Timmy و برخی از تولید کنندگان داخلی، دستگاه‌های با قیمت 5 الی 15 میلیون تومان ارائه می‌دهند که عملکرد نسبتاً‌ مناسبی هم دارند.

3. ارزان قیمت :

محصولات پائین‌تر از 5 میلیون تومان، جزو دستگاه های حضور و غیاب ارزان محسوب می‌شوند. برخی از محصولات شرکت Zkteco و شرکت‌های دیگر این سیستم‌ها را ارائه می‌کنند.

آیا دستگاه های حضور و غیاب ارزان قیمت بی‌کیفیتند ؟

جواب به این سؤال بستگی به این دارد که شما از چه منظری به مسئله نگاه کنید. یک نظریه رایج در مورد تمامی کالاها این است که ” کیفیت و قیمت نسبت معکوسی به هم دارند و در دو کفه ترازو قرار می‌گیرند.” اگر شما هم به این نظریه اعتقاد دارید، پس از نظر شما دستگاه‌های ارزان قیمت، کیفیت مناسبی ندارند.
اما اگر کمی تخصصی‌تر به مسئله توجه کنید؛ متوجه خواهید شد که همیشه اینطور نیست.قبل از هر چیزی به این نکته توجه کنید که گاهی برخی از فروشندگان، قیمت‌های نجومی برای محصولات خود ارائه می‌دهند. در حالی که امکانات و کیفیت محصولاتشان با آن قیمت همخوانی ندارد. بنابرانی همیشه گران‌تر بودن، نشان از کیفیت بالای دستگاه نیست.

حالا بیایید بررسی کنیم که چه فاکتورهایی بر قیمت دستگاه‌های ساعتی زنی تأثیر گذارند ؟

1. برند :

برندهای معتبر در هر صنفی، قیمت بالاتری دارند. اگر در همین صنعت حضور و غیاب برندهای مختلف را بررسی کنید، مشاهده می‌کیند که محصولاتی از دور برند مختلف از لحاظ امکانات تقریباً‌ در یک سطح هستند، اما تفاوت فاحشی (تفاوت 30 میلیون تومانی) در قیمت دارند.

2. کیفیت :

هر کالایی که کیفیت بالاتری دارد، قطعاً باید قیمت بالاتری داشته باشد. چرا که از مواد اولیه و قطعات با کیفیت و از تکنولوژی‌های برتر استفاده می‌کند. به طور مثال سنسور‌های اثر انگشت جدید که قابلیت شناسایی دقیق‌تر را دارند، نسبت به اسکنرهای قدیمی برتری محسوسی دارند و یا دوربین‌های تشخیص چهره جدید که از الگوریتم‌های نوین استفاده می‌کنند، قیمت بالاتری نسبت به فناوری‌های قبلی تشخیص چهره دارند.
البته گاهی عکس این موضوع هم اتفاق می‌افتد. همانطور که در چند سطر بالاتر عنوان شد، گاهی برخی از محصولات علیرغم داشتن قیمت بیشتر، کیفیت مناسبی ندارند.

3. امکانات :

بسیاری از دستگاه‌های ثبت تردد گران قیمت، امکانات جانبی زیادی دارند که دستگاه های حضور و غیاب ارزان، فاقد آن امکانات هستند.
خب ! اگر دنبال خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان هستید، لزومی ندارد این امکانات را هم خریداری کنید.

به طور مثال چه لزومی دارد که شما یک دستگاه حضور و غیاب با 4 روش شناسایی (مثلاً کارت، رمز، اثر انگشت، چهره) داشته باشید. وجود 4 روش ثبت تردد بر روی یک دستگاه بسیار عالی است، اما در صورتی‌که بودجه شما محدود است و یا به هر دلیلی قصد خرید دستگاه حضور و غیاب رازان قیمت را دارید، به یک یا دو روش ثبت تردد بسنده کنید.

پردازنده قوی، حافظه بزرگ، Wifi، Poe، قابلیت ضد آب، باتری و … از جمله امکانات دیگری هستند که قیمت تمام شده سیستم حضور غیاب را افزایش می‌دهند. بنابراین اگر نیازی به این امکانات نداشتید، می‌توانید سیستم ارزان‌تری انتخاب نمائید.

آیا می‌توانم یک دستگاه حضور و غیاب ارزان با کیفیت خریداری کنم ؟

بله ! این امکان وجود دارد. اگر بررسی بیشتری در انتخاب دستگاه‌های ثبت تردد داشته باشید و مهم‌تر از آن بر اساس نیازهای خود خریداری نمائید، قطعاً‌ می‌توانید یک دستگاه حضور و غیاب باکیفیت و با قیمت مناسب بخرید.

در انتها توصیه می‌کنم در بررسی قیمت‌ها حساسیت زیادی به خرج ندهید، به طور مثال به علت تفاوت 1 یا 2 میلیون تومانی، یک دستگاه حضور و غیاب 3 میلیونی را به دستگاه 4 یا 5 میلیون تومانی ترجیج ندهید. اگر فکر می‌کنید دستگاه 4 یا 5 میلیونی، کیفیت و عملکرد بهتری دارد، آن را انتخاب کنید. چرا که دستگاه به اصطلاح گران‌تر اگر کیفیت خوبی داشته باشد، در ادامه کار کمتر دچار مشکل خواهد شد و هزینه‌‌های کمتری (هزینه تعمیر یا تعویض) بر شما تحمیل خواهد کرد.

ادامه دارد…

سبد خرید
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من