بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره | معرفی 3 دستگاه با قیمت

بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره: امروزه تکنولوژی بخش مهمی از زندگی روزمره و کار هر انسان را تشکیل داده است. با ورود تکنولوژی به کارخانجات و شرکت ها، سرعت انجام کار ها بسیار بالا رفت و همچنین احتمال پیش آمد اشتباه به صفر رسید. تکنولوژی سیستم های حضور و غیاب، از این قاعده مستثنا نیستند. در گذشته مدیریت یک مجموعه کاری به منظور کنترل ورود و خروج کارکنان و همچنین محاسبه حقوق آنها در پایان هر ماه، موظف بود تا فردی را برای انجام این کار ها استخدام کند.

همچنین تاخیر در پرداخت به موقع حقوق افراد و همچنین رخداد خطای انسانی، به نارضایتی کارکنان یک مجموعه منجر می شد. تکنولوژی سیستم های حضور و غیاب در این زمان اختراع شدند. یک سیستم حضور و غیاب، زمان ورود و خروج کارکنان یک مجموعه را توسط راه های محدودی احراز هویت و ثبت می نماید. همچنین امکان صدور مرخصی و ماموریت و همچنین امکان محاسبه حقوق هر فرد مطابق با ساعات کارکرد او، از قابلیت های یک سیستم حضور و غیاب مناسب می باشد.

لازم به ذکر است که دستگاه های حضور و غیاب زمان پرداز همگی متعلق به شرکت ZKTeco می باشد. شرکت ZKTeco یک شرکت مطرح چینی می باشد که در بازار دستگاه های حضور و غیاب سهم زیادی را داراست. همچنین تمامی محصولات این شرکت از گواهینامه CE اتحادیه اروپا برخوردار می باشند که این امر، خود نشان از کیفیت این محصولات می باشد. همانطور که گفته شد، دستگاه های حضور و غیاب از روش های محدودی جهت احراز هویت بهره مند می باشند.

یکی از این روش ها، روش تشخیص چهره در دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک می باشد. این دستگاه های از یک الگوریتم خاص پیروی می کنند. این الگوریتم ابتدا از چهره یک فرد، تصویر معمولی و خامی را دریافت می نماید. سپس، فواصل بین اجزای صورت را محاسبه می کند. این فواصل محاسبه شده، به عنوان یک گذرواژه برای آن شخص به شمار می روند. به فواصل بین اجزای صورت، میمیک صورت گفته می شود.

استفاده از میمیک صورت جهت احراز هویت یکی از بهترین و امن ترین روش ها برای شناسایی فرد به شمار می رود. اما نکته ای که در این الگوریتم خود را بیش از پیش نمایان میکند، امکان قرار دادن عکس یک شخص به منظور تقلب در احراز هویت آن فرد می باشد. اما توسعه دهندگان دستگاه های حضور و غیاب ای مشکل را با زیرکی حل نموده اند. توسعه دهندگان دستگاه های حضور و غیاب، از یک دوربین مادون قرمز جهت تشخیص عمق در این دستگاه استفاده کرده اند.

تشخیص عمق به دستگاه کمک می کند تا هنگامی که یک عکس جلوی دوربین دستگاه قرار گرفت، دستگاه از ثبت تردد شخص سر باز زند. بنابراین اگر فردی به منظور تقلب، عکس فرد دیگری را جلو دستگاه قرار میداد، دستگاه به دلیل تخت بودن چهره آن فرد و عدم وجود عمق در تصویر دریافتی، اجازه ثبت تردد را نداشت. حال نوبت به آن رسیده که پس توضیحات لازم از طرز کار دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره، به انتخاب یکی از این دستگاه ها بپردازیم.

بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

ممکن است شما پس از خواندن این بخش تا انتها بتوانید بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره را بیابید؛ اما بهتر است متناسب با کار و نیازمندی های خود یک دستگاه را انتخاب نمایید. حال قصد داریم دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره را از جهات مختلف بررسی کنیم.

دستگاه حضور و غیاب ZUF 200

اولین دستگاه مورد بررسی ما، دستگاه حضور و غیاب ZUF 200 می باشد. این دستگاه از یک صفحه شیشه ای با رنگ سیاه برخوردار می باشد. این دستگاه از سیستم عامل لینوکس پشتیبانی کرده و دارای نمایشگر رنگی می باشد. همچنین این دستگاه توسط واحد فنی زمان پرداز کاملا شخصی سازی شده است و دستگاه از منوی فارسی و همچنین سخنگوی فارسی بهرمند می باشد. دیگر مزیت این دستگاه، پشتیبانی از یک روش دیگر به منظور احراز هویت می باشد. این دستگاه علاوه بر دوربین تشخیص چهره، از حسگر تشخیص اثر انگشت نوری و ضد خش نیز بهره مند می باشد. در این دستگاه، جهت ارتباط با نرم افزار سیستمی حضور و غیاب زمان پرداز، پورت TCP/IP و همچنین پورت USB تعبیه شده است. ظرفیت های دستگاه به صورت زیر می باشد:

  • ظرفیت ثبت چهره: 200 نفر
  • ظرفیت ثبت تردد: 50000 مورد
  • ظرفیت ثبت اثر انگشت: 500 نفر
سبد خرید
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من